Terapia preparatem Sunekos zapewnia nam: nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry, bardzo naturalne działanie wolumetryczne oraz wygładzenie zmarszczek na twarzy. Iniekcji można poddać również okolicę szyi, dekoltu, ale także dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod kolanami. Ze względu na jego niesamowitą czystość i delikatność możemy go zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na tak delikatną skórę, jaką jest okolica oczu, w celu likwidowania cieni pod oczami.

Działanie zabiegu Sunekos:

  • przeciwstarzeniowe
  • poprawa jakości i napięcia skóry
  • redukcja płytkich zmarszczek i linii mimicznych
  • głębokie nawilżenie skóry
  • poprawa wyglądu blizn (a przykład potrądzikowych) oraz rozstępów
  • młody, jasny, promienny i zdrowy wygląd

Sunekos wykazuje wysoką skuteczność bez względu na wiek pacjenta. Należy pamiętać jednak, że zawsze efektywniej jest zapobiegać, niż leczyć. Profilaktyka w medycynie estetycznej to jedna z najważniejszych zasad, a odpowiednio wcześnie wykonany zabieg, z użyciem botoksu czy kwasu hialuronowego, może opóźnić powstanie zmarszczki o kilka lat. O tym jednak decyduje lekarz podczas indywidualnej konsultacji. Produkt Sunekos występuje w dwóch wersjach: Sunekos 200 (dla nieco młodszych pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami) oraz Sunekos 1200 (dla pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia).

 

Przeciwwskazania:

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • stany zapalne skóry (na przykład opryszczka, trądzik).

 

Zabieg nie jest bolesny, natomiast wrażliwi na ból pacjenci mogą odczuwać dyskomfort. Istnieje możliwość wykonania znieczulenia kremem, które trwa ok 20 minut.

Czas trwania samego zabiegu uzależniony jest od wielu czynników, ale powinien trwać około  30  minut.

Pierwszy, subtelny efekt zabiegu widoczny jest tuż zaraz po nim. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać przynajmniej 10 dni. Ostateczny, pełny efekt terapii utrzymuje się około 6 miesięcy.

 

Ekspert Sunekos wyjaśnia co tak naprawdę wyróżnia ten konkretny zabieg na rynku produktów z kwasem hialuronowym:

„To unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM. W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej. Produkt stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym, co gwarantuje Sunekos – mówi dr Sparavigna. – Potrzebne do syntezy kolagenu aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna. Walina i lizyna umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny”.